Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kullanıcı Sözleşmemiz
#1
1) Yazım kurallarına uyulmalıdır. Örnek; sv & server yerine sunucu, chat yerine sohbet gibi. Her cümlenin sadece ilk kelimesinin baş harfini büyük yazınız.

2) Kaynak dosyası paylaşılması zorunludur.

3) Konuda T.C. yasalarına aykırı içerik bulunmamalıdır.

4) Küfürlü, tehdit edici, kaba ve bel altı konularda paylaşımlarda bulunan; dil, din ve ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek yasaktır. Forumda yazılan her yazıdan sadece ve sadece siz sorumlusunuz. 
akademiktopluluk.com yöneticileri bu konuda hiçbir sorumluluk kabul etmez.

5) Forum kurallarına uymayan herkesin ayrım gözetmeksizin belirli süreli cezalar verilmektedir.. Forum kurallarına uymayan paylaşımlara gerekli ceza yönetim ekibimiz tarafından kararlaştırılıp uygulanacaktır.

6) Forumda kişi ve firmaları karalamak, küfür etmek, hakaret içerikli paylaşımlarda bulunmak yasaktır.

7) Forumda herhangi bir kullanıcıyı belirli bir konuda bilgisi az olduğu için veya hatalı bilgi verdiği için suçlayıp hakaret edemezsiniz.

8) Bu forumda paylaşılan tüm bilgiler tavsiye niteliğindedir. Uygulayıp uygulamamız tamamen sizin iradenizdedir. Kullanıcı veya forum meydana gelebilecek sorunlardan sorumlu değildir.

9) Forumda yeni bir konu açmadan önce mutlaka arama yapmalısınız. Sormak istediğiniz soru önceden sorulmuş ve çözüme kavuşturulmuş olabilir. Böylelikle karmaşanın önüne geçilmiş olunurken siz de çok daha hızlı çözüm bulabilirsiniz.

10) Aynı başlığı birden fazla konunun altına açamazsınız. Tespiti halinde konunuz kaldırılır. 

11) Konu başlıkları anlamlı olmalıdır. Dikkat çekici başlıklar kullanmak yasaktır. (Acil Acil, Yardım lütfen gibi başlıklar kullanmak yasaktır.

12) Forumda 24 saat geçmeden konuyu yukarı taşımak maksadıyla konu altına biri cevap vermeden kendi konunuzun altına ileti yazmak yasaktır. Ancak konunuzda değişiklik yapmak isterseniz "Düzenle" seçeneğini kullanarak düzenleme yapabilirsiniz.

13) Başlıklarda büyük harf kullanmak yasaktır. Ancak başlık içerisindeki kelime başlıkları büyük harfle başlayabilir. 

14) Forum bilgi paylaşım platformu olduğu için gereksiz-kişisel tartışmalara-atışmalara girmek yasaktır. Forum bir birinize meydan okuyacak bir yer değildir.

15) Başkasına ait kişisel bilgileri ifşa etmek yasaktır. (telefon numarası, e-posta adresi, web sitesi v.b.)

16) Forumlarda üyeler arasında yapılan link ve program paylaşımında, bilgisayarınızda oluşabilecek problemlerden kullanıcılar sorumludur. Bu yolla program indiren kullanıcılar bir virüs tarama programını muhakkak kullanmalıdırlar. Aksi halde site yönetimi sorumluluk kabul etmez.

17) Bu forumda verilen tavsiye ve sorunların çözümüne yönelik aktarılan bilgileri kendinize uygulamadan önce mutlaka yedek almalısınız. Oluşabilecek herhangi bir sorundan forum kullanıcıları sorumlu tutulamaz.

18) Kullanıcıların "admin" ve türevleri olan kullanıcı adlarını almaları yasaktır.

19) Anlamsız, klavyeye rastgele basılarak alınan kullanıcı adlarını kullanmak yasaktır.

20) Başka bir siteye hit/üye çekme amaçlı başlıklar açmak yasaktır.

21) Çoklu kullanıcı hesabı açmak yasaktır. Tespiti halinde üyelik süresiz iptal edilir.

22) Foruma sadece sıkıştırılmış dosyalar (gzip, zip, rar) yükleyebilirsiniz. Virüs içerikli dosyaları yüklemeniz yasaktır. Virüs içerikli dosyalar bulunması haline cezalandırılırsınız. Forumumuz bundan sorumlu değildir.
 
23) Tartışmalarda üst üste yanıtlar atmanız yasaktır. Bir yanıt attıktan sonra size cevap gelmesini bekleyiniz. Cevaba göre ek bir şey diyecekseniz, yeni yanıtta yazınız.

24) Bu sözleşmenin maddeleri yayımlandığı an yürürlüğe girer.

25) Her türlü anlaşmazlıkta Ankara mahkemeleri yetkilidir.

26) Bu siteye üye olmanız ile beraber kullanıcı sözleşmemiz ve diğer politikalarımız (KVKK Aydınlatma Metni, Gizlilik Politikası) tarafınızca okunup onaylanmış sayılmaktadır. Her türlü bilgi ve destek için destek@akademiktopluluk.com adresine mail atabilirsiniz.
  


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi